Dlaczego warto pojechać na Blog Forum Gdańsk?

by - niedziela, czerwca 26, 2016


Parę dni temu (a dokładnie w piątek) ruszyła rejestracja na tegoroczną edycję Blog Forum Gdańsk. Muszę Wam przyznać, że jest to najbardziej wyczekiwany moment w roku. BFGdansk to święto blogerów, a dla mnie konferencja, która wyznacza poziom dla innych tego typu eventów.

W konferencji miałam okazję uczestniczyć 3 razy i moje relacje z nich możecie przeczytać tu:
Czemu warto się zgłosić?

1. Atmosfera - zawsze świetna. Zarówno miejsca (zawsze ciekawie dobrane, organizacja (niespodzianki i atrakcje) sprawiają ludzie czekają na ten jeden weekend w roku. Jest tak fantastycznie, że potem wszyscy czują syndrom odstawienia. Dużo dyskusji zakulisowych i co ważne nie czuje się tam podziałów (chyba, że ktoś sam chce takie budować). Naprawdę można spokojnie podejść i pogadać z każdym uczestnikiem.

2. Wiedza - to co cenię sobie w tej konferencji to tematy, dyskusje i warsztaty. Przyznam szczerze, że jak słyszę hasło monetyzacja bloga to scyzoryk mi się otwiera w kieszeni. Poza tym zjawiska, które widać w blogosferze np. złe pojmowanie współpracy czy zakładanie blogów dla gratisów od firm, niestety nie robią blogerom dobrego PR. Na BFGdansk poruszane są inne tematy: odpowiedzialność blogera, o języku (w zeszłym roku gościem był profesor Bralczyk), o emocjach, o montażu filmów, czy o tym czym jest dla nas wolność. Chcę wierzyć, że większość z nas zakłada blogi, bo chce dać światu coś od siebie, a nie tylko dla kasy. Nie zrozumcie mnie źle, współprace są ok, ale blog powinien powstać z pasji. Trudno o takie tematy na innych konferencjach.

3. Nowinki - 2 lata temu, na scenie Teatru Szekspirowskiego, Wojtek Wieman opowiadał o Vine. Pokazał o co chodzi, jak ludzie w Stanach bawią się konwencją i jak dużo można zrobić w 6 sekund. Dziś wiele osób w Polski radzi sobie tam całkiem dobrze, a Kasia z bloga Twoje DIY nie ma sobie równych. Po prostu inspirujemy się na wzajem. 

Dodatkowo to co sobie ogromnie cenię to fakt, że na tej konferencji nie czuję się jak na targach kosmetycznych czy innych. Myślę, że umiejętność współpracy ze sponsorami i ustalenia wszystkiego. tak żeby zachować równowagę to ważna rzecz. Nic niepotrzebnie nikogo nie rozprasza.

Ja zawsze wracam z Blog Forum Gdańsk podbudowana i z nowymi pomysłami. Niektóre już wcieliłam w życia, inne jeszcze czekają na odpowiedni moment (i miejsce). 

Polecam sprawdzić samemu. Nie bójcie się! Naprawdę polecam!Może spodobają Ci się również

2 komentarze

  1. Ojej! Nie miałam pojęcia że taki event w ogóle ma miejsce. W sobotę wybieram się do Gdyni, skąd jak wiadomo do Gdańska jest niedaleko i bardzo chętnie bym tam zajrzała!Super sprawa:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na razie jest rejestracja. Konferencja będzie we wrześniu. Ale możesz się zgłosić :)

      Usuń