Pomysł na DIY: Naszyjnik Boho

by - niedziela, sierpnia 21, 2016


W tym roku frędzle podbiły serca wielu z nas. W końcu wyglądają świetnie do większości letnich stylizacji, kojarzą się z letnimi imprezami, wakacjami. Myślę, że w przyszłym roku również będziemy się nimi bawić. Ale póki jeszcze w tym roku na pewno będziecie mieli szanse je wykorzystać. Dlatego przygotowałam prosty tutorial, jak zrobić własny naszyjnik w tym klimacie.

Lista potrzebnych rzeczy:
- łańcuszek (długość taka jak lubicie najbardziej);
- nożyczki i szczypce;
- zapięcie;
- dodatkowe ogniwka;
- zawieszki (ja wybrałam kluczyki);
- mulina w ulubionych kolorach.


Zaczynamy od przygotowania łańcuszka w odpowiadającej nam długości oraz montażu zapięcia. Tym sposobem zyskamy bazę naszego naszyjnika i pozwoli lepiej rozplanować rozmieszczenie pozostałych elementów.
Następnie czas na frędzle. Coraz częściej możecie już kupić gotowe w pasmanteriach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, widziałam je ostatnio nawet w Tigerze. Ale jeżeli nie ma akurat w wybranym przez Was kolorze, możecie je zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy kupić motek muliny, zdjąć papierowe osłonki, odciąć kawałek nitki, żeby móc związać motek na końcach, a potem przeciąć w połowie i tym sposobem, za jednym cięciem mamy 2 frędzle.

W tym momencie większość pracy mamy już za sobą i możemy się zabrać za składanie całości. Wystarczy rozłożyć równo naszą bazę naszyjnika, w tym wypadku łańcuszek, a następnie położyć wzdłuż niego wszystkie elementy, które planujemy wykorzystać. Zobaczycie wtedy, czy zaplanowana w głowie sekwencja elementów wygląda dobrze, czy może coś zmienić. A na koniec wystarczy każdy element przyczepić w wybranym miejscu za pomocą ogniwka i gotowe!Może spodobają Ci się również

8 komentarze

  1. Cudowne wykonanie, ja bym pewnie nie miała cierpliwości, chociaż wydaje się bardzo proste do zrobienia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł i nie wydaje się trudny do wykonania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam fredzle!Prześliczny wyszedl!

    OdpowiedzUsuń