Rowerem do pracy - Kręć Kilometry Allegro All For Planet

by - czwartek, sierpnia 03, 2017


Nie wiem, czy Wam mówiłam, ale uwielbiam jeździć na rowerze. Od wczesnej wiosny, do później jesieni staram się pomykać wszędzie rowerem. Do pracy (teraz mam około 4 km, do poprzedniej miałam ponad 6 km), do rodziców na kawkę, na zakupy, na niedzielną pyszną kawę na mieście.
Nie lubię być zależna od rozkładów jazdy, korków, awarii komunikacji miejskiej i jeszcze tysiąca innych czynników, które mogą wpłynąć na moje przemieszczanie się po mieście. Nie mam samochodu i nie mam też prawa jazdy. Po prostu uważam, że nie nadaje się na kierowcę. Poza tym taka jazda rowerem ma jeszcze jedną zaletę. W każdej chwili mogę zmienić zdanie i pojechać inną, boczną uliczką, pojechać do lasu. Tak po prostu.

Mam to szczęście, że mieszkam na gdańskim Przymorzu, a pracuję w Brzeźnie, więc moja droga do pracy wiedzie tuż koło plaży. Uwielbiam ten moment, kiedy rano wjeżdżam do Parku Reagana i czuję ten niesamowity, leśny zapach. Tuż po deszczu jest wręcz odurzający. Zresztą ci z Was, którzy zaglądają na moje Instastories wiedzą jak fantastyczny to teren.

Tym sposobem, w przemiłych okolicznościach przyrody wykręcam codziennie od 10 do 20 km. Wiem, że to nie żaden wyczyn, ale w końcu nie ścigam się z nikim. No może czasem z deszczem, żeby jednak nie zmoknąć, ale to nie są sprawiedliwe zawody. Sami rozumiecie.


A gdyby tak te kilometry liczyły się bardziej niż tylko, jako moja przyjemność i codzienna dawka zdrowego ruchu? Dzięki fundacji Allegro All For Planet i akcji Kręć Kilometry mają dodatkową moc. Po pierwsze liczą się w stawce konkursowej, czyli które miasto wykręci najwięcej (Gdańsk ma już wykręcone ponad 200 tys. km, nieźle prawda?). Wszystko łatwo i bez niepotrzebnego zachodu, bo przez aplikację, którą możecie też połączyć z Endomondo, jeżeli 

Po drugie dzięki wykręconym kilometrom w Polsce pojawi się więcej udogodnień dla rowerzystów (w tym stojaki na rowery, których ciągle jakby za mało) i takie przydatne gadżety rowerowe, jak apteczka. Swoją drogą ilu z nas ma apteczkę przy swoim rowerze?

Wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, ale zdarza mi się czasem wyjść z domu wcześniej (a jeżdżę do pracy na 8 rano) i pojechać inną drogą, żeby odkryć same zakamarki, nowe uliczki, ładne domki, piękne ogrody czy idealne miejsce na piknik. To sprzyja dodatkowym kilometrom, a z rana jest jeszcze chłodniej i mniej ludzi na drodze. Idealne warunki. U mnie najczęściej trasa zahacza o molo w Brzeźnie, gdzie rano jest spokój, można spotkać pojedyncze osoby. Idealne ładowanie baterii na kolejny dzień! A poza tym wpada dodatkowych parę kilometrów. To co przyłączacie się???

Aha, 5 miast, które wykręcą najwięcej odwiedzi Allegro Tech Days, czyli bardzo fajny event technologiczny. Coś dla tych, którzy jak ja lubią ciekawe rozwiązania i innowacje technologiczne w życiu codziennym. Do tej pory taka impreza odbyła się w Poznaniu, gdzie w towarzystwie Kuby Klawitera można było zobaczyć wiele ciekawostek, a dzieciaki brały udział w różnych warsztatach. Myślę, że warto powalczyć.

Post powstał przy współpracy z fundacją Allegro All For Planet.

Może spodobają Ci się również

3 komentarze

  1. Wspaniała inicjatywa. Ja jestem przedstawicielem handlowym i robie po 300 km dziennie, także rowerem raczej nie dam rady :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam Twoja formę, ja rzadko jeżdżę i to tylko hobbystycznie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie masz ja zanim dojechałabym do pracy rowerem musiałabym chyba wstawać jeszcze 2 godziny wcześniej. Podziwiam.

    OdpowiedzUsuń