Jak przenieść bullet journal do nowego notesu

by - sobota, lutego 10, 2018Cześć,


Wiem, że to dopiero początek lutego i całkiem niedawno pokazywałam na moim youtubowym kanale jak planowałam 2018 rok w nowym notesie i pewnie tytuł tego posta może Was zdziwić. Jednak taka operacja miała miejsce i postanowiłam ją nagrać i pokazać jak to zrobić.

Zacznę od tego, że nie planowałam takiej operacji, ale notes w złotej okładce mi się nie sprawdził. W właściwie nie notes, a okładka, która okazała się nie praktyczna i bardzo łatwo się wyciera. Wiem, że to drobiazgi, ale na punkcie mojego bullet journala mam trochę bzika i dlatego chcę, żeby był ładny. Nowy notes jest także Memo Bookiem, ale w płóciennej okładce z tłoczeniem. A jak już miałam okazję coś zmienić, to zaszalałam z layoutem.Jednak założenie tej zmiany było takie, że chcę przenieść te strony lub elementy, które już przygotowałam wcześniej, dostosować je do nowego wyglądu, a jednocześnie się nie narobić. W końcu bullet journal ma mi pomóc zaoszczędzić czas, a nie zajmować całego dnia (pod warunkiem, że tego nie nagrywam oczywiście). Postanowiłam, że złoty notes zostanie ze mną jako miejsce treningu brush letteringu i innych graficznych eksperymentów, a bujo będzie na moje prywatne i blogowe tematy, które wymagają organizacji.Co zostało z poprzedniego bujo?

- fragmenty strony tytułowej 2018 roku – w końcu ich narysowanie zabrało mi trochę czasu i muszę powiedzieć, że wyszły naprawdę fajnie, więc szkoda ich nie użyć.

- podsumowanie blogowe 2017 roku – tutaj mój wewnętrzny leń powiedział, że nie ma mowy, żeby to przepisywać.

- układ tygodniówki – póki co od kilku miesięcy mam swój idealny rozkład, który świetnie mi się sprawdza, więc po co go zmieniać.

Jak to zrobiłam zobaczycie na filmie, więc warto kliknąć play 😉

W sumie to cieszę się, że ta zmiana nastąpiła teraz, a nie na przykład w maju. Mogłabym mieć wtedy więcej roboty. A ponieważ robiłam to na koniec stycznia, to poszło całkiem sprytnie. Nie przenosiłam jednak stycznia, bo doszłam do wniosku, że to bez sensu. Zwłaszcza, że bujo nie jest dla mnie pamiętnikowy, więc w tym wypadku nie było sensu tego robić.

Więc jeżeli zastanawiacie się, czy da się zrobić coś takiego, to moja odpowiedź jest – zdecydowanie tak!Może spodobają Ci się również

0 komentarze